Két új verzió is jöhet az Apple méregdrága szuperszemüvegéből
Egy olcsóbb és könnyebb mellett ipari felhasználásra szánt Vision Prón is dolgozhat az Apple, míg egy korábbi, apróbb frissítést, úgy tűnik, áthúztak.
Egy olcsóbb és könnyebb mellett ipari felhasználásra szánt Vision Prón is dolgozhat az Apple, míg egy korábbi, apróbb frissítést, úgy tűnik, áthúztak.
A Meta első embere egy podcast interjúban támadta az Apple-t. Beszélt az innováció hiányáról, a 30 százalékos „App Store-adóról” és a zárt ökoszisztéma hátrányairól is. A háttérben viszont a két techóriás közötti növekvő feszültség áll.
A 21. század technológiájának egyik legnagyobb és egyelőre töretlen sikertörténete az iPhone, ami nem mellesleg az Apple legmegbízhatóbb bevételi forrása is. De ez vajon meddig elég? Mi lesz/lehet a vállalat következő sikerterméke? Ezeket a kérdéseket boncolgatta az egyik neves Apple-szakértő.
Az Apple a legújabb pénzügyi jelentésében arról írt a cég befektetőinek, hogy a vállalat új termékei – a mesterséges intelligencia vagy a Vision Pro – talán sosem lesznek annyira sikeresek, mint az iPhone.
Az Apple-ügyekben jártas elemző, Ming-Chi Kuo szerint az Apple csak 2027 után lép majd piacra a Vision Pro olcsóbb változatával.
A Vision Pro kevertalóság-szemüvegre ad ki egy tengeralattjárós filmet az Apple, amit tényleg csak az eszköz tulajdonosai tekinthetnek majd meg.
Könnyen elképzelhető, hogy az Apple éppen olyan terméknek (na jó, azért egy kicsit exkluzívabbnak) szánta kevertvalóság-szemüvegét, a Vision Prót, mint korábban az iPhone-t vagy az Apple Watchot. A neves Apple-szakértő szerint azonban valódi fogyasztói termék helyett egy technológiai bemutatót tett le az asztalra.
A mesterséges intelligencia állhat a következő Apple Vision Pro fókuszában, mely megkaphatja a cég legerősebb lapkáját is – véli egy neves elemző.
Ami korábban szinte elképzelhetetlen volt, az nemrég valósággá vált. Az App Store-ban egy ideje már elérhető egy ingyenes PC-emulátor, az UTM SE, amelynek köszönhetően klasszikus játékok és szoftverek futtathatók az Apple logós telefonokon és tableteken, sőt még az Apple okosszemüvegén is.
Ming-Chi Kuo szerint egészen drámai mértékben lejjebb vette a Vision Pro rendeléseit az Apple, miután máris csökkenni kezdett a kereslet a kevertvalóság-szemüveg iránt.
A kijelzők a legdrágább komponensei a Vision Prónak, és az is kiderült, mennyibe kerülhet anyagáron az egész szemüveg az Apple-nek.
A semmiből bukkan fel repedés az Apple Vision Prón több felhasználói beszámoló szerint, ám lehet, hogy van észszerű magyarázat a jelenségre.
Megtörhet a vízió, ha valaki nem hivatalos forrásból már most lecsap a Vision Próra. A legtöbb funkció nem, vagy csak igen korlátozottan lehet használható azokban az országokban, ahol jelenleg még nem forgalmazza AR/VR szemüvegét az Apple.
Szinte lehetetlen javítani az Apple Vision Pro kevertvalóság-szemüvegét, de ami pozitív, az az, hogy alapesetben nehéz is benne akkora kárt tenni, hogy tönkremenjen. Elhagyni azonban kimondottan nem tanácsos.
„Bocsi, meetingem volt!” – Mindössze ennyit reagált a 21 éves Dante Lentini arra, hogy a volán mögül használta az Apple új kevertvalóság-szemüvegét. A mutatvány a rendőröknek is szemet szúrt, állítólag le is tartóztatták a fiatalt.
Javított egy nulladik napi sérülékenységet az Apple a még csak újságíróknak kiszállított szuperszemüvegén – egy váratlan helyen pedig a már nyugdíjazott Lightning-csatlakozó is felbukkant.
A szinte semmilyen fejlesztést nem igénylő iPad-appot sem teszi elérhetővé az Apple Vision Próra a Netflix, így csak egy kényszerű megoldással fogyaszthatják a streamingplatform tartalmait azok, akik megveszik a szemüveget.
Érdemes lesz vigyázni rá: sok százezres tétel lehet minden olyan javítás a Vision Pro szemüvegnél, mely felhasználói hibából ered. Ráadásul úgy tűnik, hogy nem is foglalkoznak az aprólékos hibajavítással, és szinte mindent egyben cserélnek.